Вівторок, 15.07.2025, 00:41
Сайт учителя фізики та інформатики Бондар Софії Вікторівни
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Фізика

Теплові явища

Питома теплоємність речовин

Чим більша маса речовини, що нагрівається, і чим більшої зміни температури  треба досягти, тим більше треба підвести тепла до речовини. Для різних речовин однакової маси m для досягнення однакових змін температури ∆t потрібна різна кількість теплоти: Q = cmt.
Коефіцієнт c (від англ. capacity — місткість, ємність) має назву питомої теплоємності:
.
У СІ однією з основних є одиниця температури не за шкалою Цельсія, а за шкалою Кельвіна. Ціна поділки в обох шкалах однакова, зміна температури ∆tза шкалою Цельсія чисельно дорівнює зміні температури ∆Т за шкалою Кельвіна. Враховуючи це, за шкалою Цельсія будемо виражати тільки окремі температури (наприклад t1 i t2), а різниці температур будемо позначати не ∆t, а ∆Т. Відповідно і в комбінованих одиницях вимірювання теплових фізичних величин повинен фігурувати кельвін (К), а не градус (°С). 
Отже: 
Таким чином, питома теплоємність с чисельно дорівнює кількості теплоти, яку одержує чи віддає 1 кг речовини при зміні його температури на 1 К.
Дуже велике значення c у води (, майже у 5 разів більше, ніж у багатьох металів). Цим пояснюється м’який клімат приморських місцевостей (влітку вода поглинає багато теплової енергії при своєму нагріванні, тож вона й віддає багато тепла навкіллю при охолодженні пізньої осені чи навіть взимку).

Вхід на сайт
Пошук




>

Copyright MyCorp © 2025
uCoz